Možnost si založit kroužek a nebo nabídnout svoji službu!

Základy sportovní přípravy 2024

Značka: Praha

Kurz je určen přednostně studentům navazujícího magist

Termín konání:  06. - 07. 04. 2024

                               13. - 14. 04. 2024

Termín pro přihlášení do:  01. 04. 2024

Rozsah kurzu: 30h

Garant kurzu: PhDr. Radim Jebavý, Ph.D.

Místo konání: FTVS UK

erského oboru fyzioterapie, případně pro všechny ostatní osoby se zaměřením fyzioterapie - léčebného směru bez základů sportovního tréninku.

Dostupnost Aktivní
Kód: 227
3 500 Kč
Základy sportovní přípravy 2024
Značka: Praha
720 zaklady sportovni pripravy 2024
Novinka Tip

Časový a obsahový plán :

Kurz je zaměřen na seznámení se základy sportovního tréninku, zejména na periodizaci ročního tréninkového cyklu a cílů jednotlivých etap včetně vysvětlení vybraných důležitých pojmů užívaných ve sportovní praxi.

Posluchači budou seznámeni kromě teoretických poznatků i s praktickými ukázkami základních cvičení na rozvoj jednotlivých pohybových schopností jako je rychlost, síla, koordinace, vytrvalost a pohyblivost včetně jejich propojenosti s mobilitou a kompenzací v rámci tréninkové jednotky, a to obecně i specializovaně.

Příklady na určité druhy sportů jsou zaměřeny zejména na ty nejrozšířenější, jako jsou atletika, lední hokej, fotbal, tenis, basketbal, bojové sporty a plavání.

Přednášet budou experti na kondiční přípravu v daných specializacích včetně špičkových fyzioterapeutů.

Praktické ukázky budou obsahovat rozdílné přístupy v průběhu ročního tréninkového cyklu u zdravých výkonnostních sportovců i odlišný přístup k sportovcům mladším i staršího věku včetně sportovců s určitým hendikepem po zranění (např. po zranění nebo operaci kolen, zad, ramen, zápěstí atd.).

Kurz základů sportovní přípravy je zaměřen především pro studenty a absolventy oboru fyzioterapie. Má celkovou dotaci 30 vyučovacích hodin (15 hodin teorie + 15 hodin praxe). Kurz proběhne během dvou víkendů.

 

Doprava : Vlastní

Stravování : Vlastní

Kontakt :

Monika Horáková

horakova@ftvs.cuni.cz

777993122